PREČO BETÓNOVÁ ŠKRIDLA?

Betón je viac ako 90 rokov základnou surovinou našich škridiel!

VÝHODY BETÓNOVÝCH ŠKRIDIEL

Betón má nasledujúce výhody
Nepresiakavosť, Stálosť farieb, Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom, Stálosť tvaru, Veľká mechanická odolnosť, Prírodzené základné zložky

Stálosť farieb
Betón svoju farbu získa nastriekaním vybraného typu farbiva. Touto metódou vznikajú škridly s požadovanými farbami, ktoré veľmi dobre vyniknú aj na veľkých homogénnych plochách.
Ďalšou výhodou stálosti farieb je aj skutočnosť,  že pri rovnako sfarbených škridlách prirodzené a celoplošné povrchové opotrebenie je neviditeľné.

Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom
Povrch betónovej škridly je ošetrený ďalšou ochrannou vrstvou rovnakého farebného odtieňa základnej farby. Táto vrstva zabezpečí ochranu proti vzniku machu a neželaným škodlivým vplyvom ovzdušia miest.

Stálosť tvaru
Výrobná technológia zabezpečí vyrábať škridly rovnakej veľkosti a tvaru. Tie sa na streche presne kryjú.

Veľká mechanická odolnosť
Technológia výroby ako aj materiál použitý po výrobe nám garantujú vysokú mechanickú odolnosť povrchu betónových škridiel, preto nevykazujú lámavosť ani pod tlakom veľkého množstva snehu, ľadu a pohybu na streche.

Prírodzené základné zložky
Betón sa skladá z troch prírodných zložiek: voda, piesok, kameň

Základným spojovacím materiálom betónu je cement, ktorý nie je ničím iným, len vypálením a následne rozdrveným vápencom. Ďalšou surovinou je riečny piesok. Pri výrobe kvalitných produktov je nutné používať jedine dôkladne triedený a výnimočne čistý piesok. Popri vode sa do zmesi dostávajú farbivá z oxidu železnatého, čo je tiež surovina, vyskytujúca sa v prírode. Oxid železa si okrem iného našiel uplatnenie aj v potravinárskom priemysle. Dá sa to prírodnejšie?

PREUKÁZATEĽNE EKOLOGICKÉ

Terran strešné krytiny vďaka svojim prírodným farbám a surovinám harmonicky zapadajú do životného prostredia, týmto ale iba týmto spôsobom zohrávajú hlavnú úlohu pri formovaní životného prostredia, aj to iba po estetickej stránke.

V každom prípade sa snažíme chrániť životné prostredie!

Náš záväzok k ochrane životného prostredia potvrdzuje skutočnosť, že použité suroviny, proces výroby betónových škridiel a použitie betónových výrobkov sú v zásade ohľaduplné k životnému prostrediu. V našej továrni používame uzavretú technológiu, vďaka ktorej výroba škridiel spotrebuje oveľa menej energie, čo má za následok oveľa nižšie emisie. Napríklad náš systém recykluje odpadové vody vznikajúce počas procesu na ďalšie použitie.

Môže to byť prirodzenejšie?

Všetky suroviny použité pri výrobe našich výrobkov sú prírodného pôvodu.

Rozomletý vápenec (cement)

Riečny piesok

Voda

Oxid železitý

Cement, na ktorom je založená výroba, nie je nič iné ako zahrievanie vápenca a potom jeho mletie na jemný prášok. Ďalšou surovinou je riečny piesok. Pri výrobe našich výrobkov – podobne ako pri výrobe skla – sa používa iba starostlivo triedený, mimoriadne čistý piesok. Okrem vody sa do zmesi pridávajú farbivá oxidu železitého, ktoré sú tiež prírodnou látkou. Príkladom toho je skutočnosť, že niektoré kozmetické výrobky dokonca aj potraviny obsahujú toto ako farbivo.