Prečo betónová škridla?

Betón je viac ako 90 rokov základnou surovinou našich škridiel!

Výhody betónových škridiel

Betón má nasledujúce výhody
Nepresiakavosť, Stálosť farieb, Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom, Stálosť tvaru, Veľká mechanická odolnosť, Prírodzené základné zložky

Stálosť farieb
Betón svoju farbu získa nastriekaním vybraného typu farbiva. Touto metódou vznikajú škridly s požadovanými farbami, ktoré veľmi dobre vyniknú aj na veľkých homogénnych plochách.
Ďalšou výhodou stálosti farieb je aj skutočnosť,  že pri rovnako sfarbených škridlách prirodzené a celoplošné povrchové opotrebenie je neviditeľné.

Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom
Povrch betónovej škridly je ošetrený ďalšou ochrannou vrstvou rovnakého farebného odtieňa základnej farby. Táto vrstva zabezpečí ochranu proti vzniku machu a neželaným škodlivým vplyvom ovzdušia miest.

Stálosť tvaru
Výrobná technológia zabezpečí vyrábať škridly rovnakej veľkosti a tvaru. Tie sa na streche presne kryjú.

Veľká mechanická odolnosť
Technológia výroby ako aj materiál použitý po výrobe nám garantujú vysokú mechanickú odolnosť povrchu betónových škridiel, preto nevykazujú lámavosť ani pod tlakom veľkého množstva snehu, ľadu a pohybu na streche.

Prírodzené základné zložky
Betón sa skladá z troch prírodných zložiek:

  1. voda,
  2. piesok,
  3. kameň.

Základným spojovacím materiálom betónu je cement, ktorý nie je ničím iným, len vypálením a následne rozdrveným vápencom. Ďalšou surovinou je riečny piesok. Pri výrobe kvalitných produktov je nutné používať jedine dôkladne triedený a výnimočne čistý piesok. Popri vode sa do zmesi dostávajú farbivá z oxidu železnatého, čo je tiež surovina, vyskytujúca sa v prírode. Oxid železa si okrem iného našiel uplatnenie aj v potravinárskom priemysle. Dá sa to prírodnejšie?

 

Dovoz a palety
v rámci celej SR ZDARMA

0911 961 651

Špecialista na strechy

Potrebujete novú strechu? Nechajte si zadarmo poradiť a získate nielen profesionálne poradenstvo priamo u Vás doma, ale aj ďalšie bezplatné služby a výnimočné zľavy.

strechybrath-specialista