Strešná krytina

V spoločnosti Strechy Brath, s.r.o. máme pre Vás pripravené strešné krytiny nasledovných typov:

terran-skridla
skridla-tondach

Strešná krytina TERRAN – líder na trhu so šikmými strechami.

Prečo betónová škridla?
Betón je viac ako 90 rokov základnou surovinou našich škridiel!

standard-barna-12-hazkepVýhody betónových škridiel

Betón má nasledujúce výhody

  1. Nepresiakavosť,
  2. Stálosť farieb,
  3. Ochrana proti vonkajším prírodným vplyvom,
  4. Stálosť tvaru,
  5. Veľká mechanická odolnosť,
  6. Prírodzené základné zložky


Nepresiakavosť

Betón kvôli prírodzenej hustote úplne odvádza zrážkovú vodu, ktorá sa nedostane do pórov. Betónové škridly majú aj nasledujúce výhody:
1. Zachovajú pôvodné technické parametre a nedrobia sa ani v cykloch stuhnutia a roztopenia, resp. kvôli zmien objemu vody.
2. Vďaka nepresiakavosti betónu je hmotnosť jednotlivých škridiel a tým aj celková hmotnosť strechy rovnaká.

Stálosť farieb
Betón svoju farbu získa nastriekaním vybraného typu farbiva. Touto metódou vznikajú škridly s požadovanými farbami, ktoré sa veľmi pekne ukážu aj na veľkých homogénnych plochách.
Ďalšou výhodou stálosti farieb je aj skutočnosť,  že pri rovnako sfarbených škridlách prirodzené a celoplošné povrchové opotrebenie je neviditeľné.

Ochrana proti vonkajším prírodný vplyvomterran
Povrch betónovej škridly je ošetrený ďalšou ochrannou vrstvou rovnakého farebného odtieňa základnej farby. Táto vrstva zabezpečí ochranu proti vzniku machu a neželaným škodlivým vplyvom ovzdušia miest.

Stálosť tvaru
Výrobná technológia zabezpečí vyrábať škridly rovnakej veľkosti a tvaru. Tie sa na streche presne kryjú.

Veľká mechanická odolnosť
Mechanická odolnosť povrchu betónových škridiel je vysoká, preto sa nezlomia ani pod tlakom veľkého množstva snehu, ľadu a pohybu na streche.

Prírodzené základné zložky
Betón sa skladá z troch prírodných zložiek: voda, piesok, kameň.
Počas spaľovacieho procesu z kameňa vznikne cement, ktorý slúži ako spojovací materiál.

Pálená krytina TONDACH

TONDACH je hlavným výrobcom a dodávateľom striech z keramickej krytiny. Komplexne rieši celý strešný systém – rekonštrukcia striech je dnes jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

Nasledujúce fakty hovoria samy za seba:tondach-strecha

Prírodný materiál
TONDACH škridly sú vyrobené z prírodného materiálu bez chemických prísad za prítomnosti štyroch elementov – zeme, vody, vzduchu a ohňa. Pálená škridla TONDACH je ocenená európskym certifikátom kvality “natureplus”.

Extrémna odolnosť
Vďaka výpalu, ktorý prebieha pri teplote nad 1000C, sa škridly TONDACH vyznačujú extrémnou odolnosťou a dlhou životnosťou. Dvojité hlavové a bočné drážkovanie pálených škridiel chráni strechu pred najtvrdšími poveternostnými vplyvmi.

Farebná stálosť
Pálená škridla TONDACH výpalom získa bezkonkurenčnú farebnú stálosť počas celej doby životnosti bez akejkoľvek dodatočnej údržby. “Škridla, ktorá nikdy nevybledne.”

Veľké množstvo farieb a tvarov
Špeciálna povrchová úprava škridiel TONDACH ponúka krásu a farebnú stálosť, ktorá vydrží niekoľko generácií. Viac ako 25 farebných odtieňov v matnom i lesklom prevedení a rôznorodé modely škridiel prepožičajú každému domu želanú jedinečnosť.

Jednoduché a rýchle kladenie
TONDACH má širokú paletu výrobkov s variabilným latovaním (posuvná škridla). Široký rozsah v oblasti posuvu (až do 6 cm) umožňuje jednoduchú a rýchlu obnovu strechy. “Šetrí čas a peniaze”

Kompletný strešný systém
Všetky doplnky ku škridlám sú esteticky zladené a navzájom kompatibilné. Vďaka tomu si môžete užívať bezprostredný pocit bezpečia a ochrany Vašej strechy.

33-ročná záruka
Vďaka precíznemu spracovaniu na vysokej remeselnej úrovni vytvoril TONDACH odolnú a trvácnu krytinu so životnosťou min. 80 až 100 rokov bez akejkoľvek údržby.

Šetrenie energie
Straty tepla zaťažujú rodinný rozpočet. Kvalitná rekonštrukcia strechy dokáže znížiť náklady na energie až o cca. 20%.

 

Dovoz a palety
v rámci celej SR ZDARMA

0911 961 651

Špecialista na strechy

Potrebujete novú strechu? Nechajte si zadarmo poradiť a získate nielen profesionálne poradenstvo priamo u Vás doma, ale aj ďalšie bezplatné služby a výnimočné zľavy.

strechybrath-specialista